1.1.2020

Novoroční výstup na Andrlův chlum

1. ledna 2020

Každoroční Novoroční výstup na Andrlův chlum si nenechala ujít jedna z našich členek. M. Kolářová.

Novoroční výstup na Kozlovský kopec

A výstup na Andrlův chlum, doplněný o přejezd na Novoroční výstup na Kozlovský kopec zvládl na kole díky příznivému počasí jeden z našich členů. M. Chaloupka. Slunečno, bezvětří, teploty kolem 0°C to nedovolí každému člověku trčet doma na zadku.

Novoroční výstup na Háj u Šumperka

A ani další pětice se nepoflakovala. S předstihem jsme se domluvili, ráno jsme se sešli na nádraží v České Třebové a jeli jsme do Rudy nad Moravou. Z členů M. Bečička, V. Sedláček a J. Kolář. Rudu jsme si zvolili za výchozí bod výstupu na Háj u Šumperka. Hned úvod soupání nám potvrdil správnost rozhodnutí. Střídali se nám výhledy na Králický Sněžník, Praděd, Bukovou horu. To vše a ještě i Paprsek, Smrk, Klepáč, nebo Dlouhé Stráně jsme viděli z rozhledny na Háji. Byli jsme tam 440. návštěvníci dne a zdaleka ne poslední. Při klesání do Bludova jsme potkávali další a další lidi, mířící k vrcholu za organizátory z KČT Šumperk. My jsme si prošli ještě naučnou stezku Bludovská stráň s rozhlednou Brusná a počkali jsme na vlak zpět do České Třebové odkud jsme se rozjeli domů. Aktivní den, v krásné přírodě, s okouzlujícími výhledy. Úvodních 14 kilometrů roku 2020. Co víc si přát? Plán výjezdu vymyslel a zařídil Martin Bečička.

fotky

na cizích akcích 2020