itinerář pěší 40km 2019

POCHOD SLOUPENSKÝMI LESY 2019 pěší trasa 40 km

Účastníci vyrazí na trasu samostatně, bez prezentace na nádraží ČD. Půjdou podle itineráře po turistických značkách a vlastním značení do Sloupnice. Teprve tady na prostředku trasy se zaregistrují a zároveň obdrží i cílový diplom. A pak pokračují opět podle itineráře do cíle na další nádraží ČD bez asistence organizátorů.

Začátek trasy je v České Třebové-žst. Na trasu se vydáte samostatně bez prezentace po žluté tur. zn. přes rozcestí: Česká Třebová-park; Ke Křivolíku; Nad Svinnou. Dál doprava po zelené tur. zn. Zhořský kopec; Přívrat; Pod Kozlovcem; Kozlovec-rozc.

(10.km) Odbočíme doleva na žlutou tur. zn. na Přívrat-Presy; po asi 1500 metrech v prudké pravotočivé zatáčce opustíme turistickou značku rovně na vlastní značení červenými fáborky. Za dalších 200metrů zatočíme doprava pozor fáborky vedou i rovně protože z protisměru přichází trasa 15km. Fáborky nás dovedou ke sv. Antoníčku (559m.nevyšší bod trasy)(kontrola/občerstvení). Dál doprava po modré tur. zn. Pod Antoníčkem; v osadě Mandl u odpadkových kontejnerů doleva do kopce na značení fáborky. To povede do Sloupnice

(20.km) na hřiště (základna KČT Sloupnice, prezentace/občerstvení). Dál po žluté tur. zn. Vilámovský kopec; Pod Lysinou.

(30km)Dál modrá tur. zn. Sudislav; Pomník J.A.Komenského-rozc. Dál červená tur. zn. Brandýs nad Orlicí-nám.; Brandýs nad Orlicí-rehab.ústav; Hradníky; Choceň-Peliny. Na závěr zelená tur. zn. Choceň-žst.(40km/290m. nejnižší bod trasy) Konec trasy opět samostatný.

Další informace