Mírový pochod 1987

Mírový pochod Sloupenskými lesy

9. května 1987

Již tradičně každým rokem pořádáme 9. května Mírový pochod Sloupenskými lesy, letos již 13. ročník. Na počest 100 let čs. turistiky a 30 let založení ČSTV.

trasy:

pěší - 8, 15, 25, 35km

Na startu účastníky uvítalo sluníčko, ale brzy se zamračilo, mlha a foukal silný studený vítr. Přesto se zúčastnilo 653 startujících. V cíli už zase svítilo sluníčko a bylo velmi pěkné odpoledne. Na zajištění akce se podíleli všichni členové turistiky. Dá to hodně práce a přesto se najdou nezodpovědní jedinci, kteří naši práci ničí a strhávají značení.

TOM

Mírový pochod Sloupenskými lesy 87

9. květen 1987

Pochod sloupenskými lesy

TOM prošel trasu 25km a odnesl si z pochodu zážitky, na které jistě bude celý život v dobrém vzpomínat.

pochod Sloupenskými lesy

Turisté si stěžují

Vzorný odbor turistiky Sokola Sloupnice pořádá každoročně na počest výročí vítězství nad fašismem Mírový lesní pochod. Letos to byl již 13. ročník a měl vysokou účast 653 startujících. Každý si chválí dobře vybrané trasy, krásu jarní přírody, občerstvení, výborný bilinkový čaj. Připravit takovou akci dá hodně práce, zejména, když jen 50% tras vede po turistických značkách a ostatní část si musí turisté sami označit den před pochodem. Letos jim však někdo v noci před pochodem v okolí Vlčkova trasu úmyslně přeznačil a nebýt ranní kontroly, tak účastníci (z toho polovina dětí) byli zavedeni do hlubokého lesa, kde po 1km značky končily. Co by se dělo potom, neumíme ani domyslet. Podezření na autory tohoto "žertu" sice je, ale není potvrzené. V každém případě se viníci musí stydět před obětavou prací sloupenských turistů.

z dobového tisku