Mírový pochod 1977

Mírový pochod Sloupenskými lesy

9. května 1977

V neděli 8. května ráno v 5:00 hodin se vydalo 14 členů turistického odboru vyznačovat trasu mírového pochodu. Trasu navrhl Chaloupka a Tédl. Ráno byla hustá mlha a nebylo nikam vidět. Později se vyčasilo, ukázalo se sluníčko a bylo teplo. U lesa nad Přívratem jsme se zastavili a svačili jsme. Napsali jsme tu také pohled Fijalovi, který je nemocen. Domů jsme přišli asi ve 14:00

V pondělí bylo už od časného rána na hřišti živo. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko.

trasy:

pěší - 15 a 25 km

Po cestě byly rozestavěny 4 kontroly, které razítkovaly plánek a odškrtávaly si jednotlivé členy na papírech. Ve skále nad Vesničkou bylo občerstvení, které skoro nikdo nepřehlédl. Vždyť už z dálky lákala vůně z párků, které se tam opékaly. O kousek dál zajistil Svazarm sportovní střelbu pro děti do 15 let. Na plánek se dětem zapisovaly body a na hřišti bylo vybráno několik nejlepších střelců a obdrželo upomínkové ceny.

Trasa byl pěkná, terén pozvolný, největší kopec byl nad Presama. Nejrychlejší chlapci trasu uběhli za 2 hodiny, ostatní se scházeli na hřišti po poledni, kde dostali pamětní listy. Pochodu se zúčastnilo 402 turistů, přijeli sem i z jiných vesnic a měst. Nejstarším účastníkem pochodu byl pan Šplíchal, kterému bylo 71 let. O tom, že by šel tu kratší trasu nechtěl ani slyšet, naopak si klidně došel 25 km a na hřišti byl s velkou slávou přijat.

Mírový pochod se vydařil, počasí nám přálo, počet turistů splnil naše očekávání. Trasa se každému líbila, protože jako jediná vedla lesem. Přijali jsme i několik dobrých rad a budeme se snažit se jich napříště držet.

pochod Sloupenskými lesy